Atrakcje

Atrakcje

Mierzeja Wiślana

jest przez wielu uważana jako najpiękniejszy region Polski.

Nas nie trzeba o tym przekonywać, gdyż właśnie też tak uważamy. Dzięki naszej wygodnej lokalizacji możemy podziwiać wszystkie zróżnicowane dobra tego zakątku. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej ciekawymi atrakcjami regionu.

Bałtyckie plaże

Polskie plaże to jedne z najpiękniejszych jakie można spotkać na świecie. Są czyste, piaszczyste, a Bałtyk często jest dramatyczny tak, że aż dech zapiera. Z Sanatorium Zefir do plaży mamy zaledwie kilkaset metrów.

Latarnia w Krynicy Morskiej

Budynek powstał w 1948 roku na miejscu, latarni z 1895 roku, która zniszczona została w wyniku działań wojennych. Obiekt jest dostępny do zwiedzania.

Port jachtowy w Krynicy Morskiej

Przystań mieści się we wschodniej części portu. W porcie cumują statki pasażerskie, jachty oraz żeglówki. Organizowane są tu rejsy statkiem lub wodolotem po Zalewie Wiślanym.

Granica w Piaskach

Najdalej na wschód wysunięta miejscowość Mierzei to Piaski. Z samej miejscowości przemierzając plażą lub lasem właśnie na wschód dojdziemy do granicy Polski oraz Unii Europejskiej z Federacją Rosyjską.

Góra Pirata - punkt widokowy

Jest to jedno z najwyższych wzniesień na całej Mierzei Wiślanej. Ma wysokość 40 m n.p.m., a na jego szczycie znajduje się prosta, drewniana wieża widokowa.

Kamienie wersalskie w Przebrnie

Kamienie wyznaczały granice Wolnego Miasta Gdańska z Niemcami, które zostały ustalone na mocy Traktatu Wersalskiego, ustanawiającego ład po I Wojnie Światowej..